Horský sprievodca

den-pred-vystupom-na-matterhorn
Ak máte chuť vyskúšať si náročnejší horský výstup, alebo sa pozrieť na štíty (Gerlachovský štít, Ľadový, Kežmarský či Mont Blanc), pre ktoré je horský sprievodca nutnosťou, ste na správnej adrese.

Už mnoho rokov ponúkam sprevádzanie osôb aj kolektívu po horských chodníkoch a cestičkách v Roháčoch, Oraviciach a v okolí Oravskej priehrady ako horský sprievodca.

Zdatnejších turistov vieme doprevádzať aj na iné štíty ,napríklad  na najvyšší vrchol Európy – Mont Blanc.

Zdolať Gerlachovský štít a pokochať sa výhľadom do dolín Vysokých Tatier je cieľom nejedného horolezca, či turistu. Náročnosť tohto majestátneho 2 655 m.n.m. vysokého vrchu si však v súčasnosti vyžaduje doprovod horského vodcu. Gerlachovský štít nie je turisticky sprístupnený. Nie je tam nie je značený turistický chodník a miestami tam chýbajú kramle a reťaze a vo Vysokých Tatrách je prísny zákaz odbočenia z turistických chodníkov. V prípade zlého počasia je veľmi ľahké v tejto oblasti stratiť orientáciu a zablúdiť. Preto je naozaj opodstatnené si na takýto výlet zabezpečiť skúseného horského sprievodcu, akého vám dokážeme poskytnúť.

Pre zúčastnenie sa takejto túry je potrebné, aby ste boli v dobrej fyzickej kondícii, bez akýchkoľvek podstatných zdravotných ťažkostí. Je dôležité, aby ste nemali strach z výšok a mali za sebou minimálne turistické výstupy po bežných tatranských značkovaných chodníkoch.

Neváhajte nás kontaktovať na našom telefónnom čísle 0903 501 911, alebo použite náš kontaktný formulár, všetky ostatné informácie vám radi doplníme.