BLOG info. Aktuality…

Ľahko sa to vraví ,ale inštinkt sa snaží riadiť podľa programu ktorý máme . A zmeniť ho aspoň čiastočne treba mať nejaké poznanie a to  nie len teoretické.

Túto  potvorku nám poslali ako rozcvičku v takejto ľahšej forme .

Aby sme sa z toho blahobytu nerozmaznali . Je to len  malá skúška !

Teraz sa ako prváci učíme reagovať na zmenu aj na  prípadné nebezpečne choroby . Uniká nám však hľadať riešenie ,ako zabojovať s vírusom  a chorobami, ako posilniť imunitu .

Počúvame média a naše podvedomie reaguje aj strachom . Strach je diablikova parketa…

Systém manipuluje s našimi strachmi. My sa bojíme ( o svoj život) inštinktívne reagujeme na informácie a počúvame čo máme robiť . Fajn sú to aj dobré aj zlé rady .

Podľa nášho poznania reagujeme .Zamyslime sa nad tým, čo môžeme urobiť sami . Nie len počúvať systémové rady, ako zvieratko – ľahni – sadni!

Naše telo je ako zvieratko, ale je potrebné aby sme mu rozkazovali my ,nie aby zvieratko rozkazovalo nám!

Teraz je vhodný čas, aby si každý skúsil pôst . Zdravotný pre ateistov ! A náboženský –zdravotný pre iných . Máme šancu sa zbaviť vírusu sami !

Naše telo v  stave očisty (pôstu len s vodou) si vie pomôcť samo !  KEDY??? Keď mu dáme šancu a necháme ho prepnúť na samo spaľovanie a jedenie z vlastných zásob .

Vtedy sa imunitný systém posilní na toľko, že nemá možnosť vírus preniknúť dnu –zabije ho už pri kontakte zo sliznicou a zlikviduje skôr, než by mohol napáchať diablikovo zlo…

Vravím vám z vlastnej skúsenosti . Prestaňte jesť, dávajte si saunu, vyhrejte sa, pite horúcu vodu ! Vedome meditujte ! Strach nechajte pokušiteľom. Je to tak ,že náš organizmus vie čo má robiť ,aby bol zdravý !

Milan Džugan

Prajem Vám veľa sily a odvahy a držím palce .

Každý kto ,chce to zvládne !

http://detoxikacnypobyt.sk/

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Prečistenie pečene u nás v Tvrdošíne začiatok piatok  28.2.2020 o 12.hod. Koniec  v nedeľu 1.3. okolo 12.hod.

Treba si doniesť:  gumový termofór, klystír,plavky,osušku,šlapky ,prezuvky do fitka ,papuče,teplú obuv a oblečenie na turistiku,termosku, pripadne svoje preháňadlo a olivový olej lisovaný za studena 0,5 litra.

Dozviete sa viac aj o celkovej detoxikácií tela .Kto by chcel? Je možné  pokračovať u nás celý týždenný pobyt detoxikácie s programom a doprovodom.

Cena víkendového  pobytu( 2 noci) je 150 Eur .

V cene je ubytovanie,merania, upravená voda ,individuálne poradenstvo ,infrasauna alebo para ,prednáška ,prechádzka v prírode, plaváreň.

Tak moji milí ,ak ste sa svojim poznaním dopracovali až k očiste pečene, gratulujem vám!

Môj 25 rokov odskúšaný postup je nasledovný:

 • Mentálna príprava je prvoradá (očista pečene je náročná procedúra, preto sa na ňu musíme psychicky pripraviť)
 • Pár dní pred očistou je vhodné konzumovať vegetariánsku, prípadne vegánsku stravu
 • V deň plánovanej očisty ráno si vyčistite hrubé črevo

Spôsoby:

 • Šťava z kyslej kapusty
 • Slaná voda
 • Síran horečnatý či iný šetrnejší preháňaci prostriedok
 • Klystír
 1. Do 17:00 nejedzte, ak ste veľmi hladní dajte si jablkovú alebo cviklovú šťavu v akomkoľvek množstve.
 2. Počas celého dňa sa snažte držať v teple oblasť pečene. Výborné je zmäkčovať organizmus saunou, alebo kúpeľom. Sprchovanie teplou a striedavo studenou vodou aspoň 3x za sebou je vhodné. Doporučujem nahrievať oblasť pod pravým rebrom (žlčník a pečeň) termoforom. Približne od 17:00.
 3. Myšlienkou sa nastavíme na 20 hodinu, premyslíme si postup
 4. Príprava olivového oleja a citrónovej sťávy:
 • 3,5 dcl citrónovej sťávy
 • 3,5 dcl za studena lisovaný olivový olej

Pripravíme do dvoch hrnčekov a tesne pred 20.hod zohrejeme na 38 stupňov (olej aj citrón). Potom začneme popíjať striedavo olej  a citónovú šťavu (pite šťavu cez slamku kvôli šetreniu zubnej skloviny).

 • Až sa vám podarí vypiť všetko a udržať v sebe, opláchnite si ústa vodou do ktorej dáte pol lyžičky sódy bikarbóny. Vykloktať a vypľuť!
 • Po vypití sa odoberte do postele a nahrievajte si pravú časť termoforom . Môžete spať, alebo aj chvíľu pozerať film, prípadne čítať.

Ak vás po polnoci zobudí nejaká nevoľnosť, je to normálne!

Vydržte!

 • Ráno si ak chcete, môžete vypiť šálku čaju alebo pohár vody. Je potrebné zbaviť sa obsahu stolice. Ak neprichádza doobeda, dajte si klystír či nejaké preháňadlo ako na začiatku. Uľaví sa Vám! Stolica môže mať zeleno – žlté sfarbenie.

Kontaktujte nás, ak máte ďalšie otázky prípadne nejasnosti.

Milan Džugan  

tel . 0903501911

Aj na FB:https://www.facebook.com/detoxikacnypobyt.sk/

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Glukóza ,glykogén,inzulín a info. o cukroch.

Glukóza (hroznový cukor) je asi najznámejší monosacharid. V preklade to znamená jednoduchý cukor. Skladá sa len z jednej molekuly.
Glykogén sa tvorí v pečeni. Glykogén vzniká spájaním molekúl glukózy.
Glukóza je vo forme glykogénu ukladaná do zásob v pečeni a vo svalových bunkách.
Svalový glykogén slúži ako okamžitý zdroj energie pre naše svaly a nemôže byť využitý na iný účel. Pečeň naopak reguluje hladinu glukózy v krvi. Ak je hladina nízka, štiepi glykogén naspäť na glukózu a uvoľňuje ju spať do krvi. Prijatie glukózy v potrave má za následok vyplavenie inzulínu a následné „plnenie“ glykogénu do svalových buniek a pečene.
Ak sú však zásobárne už plné ,alebo je glukózy nárazovo nadbytok, cukor sa bude premieňať a ukladať do zásob vo forme podkožného tuku.

Pri cvičení glukózu zo svalov spotrebuješ za 30 – 90 minút. Glykogén je v tomto prípade ako zdroj energie pripravený ihneď. Keď sa jeho zásoby minú, telo začne spracovávať bielkoviny a tuky.
Telo si glykogén dokáže vytvoriť aj samé. Z glukózy. Keď klesne hladina glukózy v krvi, v pankrease sa začne tvoriť hormón glukagón a glykogén premení späť na glukózu. Je to preto, aby ti energia nikdy nechýbala.
Viac ako 20 – 40 g glukózy denne nám postačuje…..,športovec 3x viac.
Pri (chudnutí) pri pôste s vodou, prvé kilogramy hmotnosti nie sú tuky, ale len voda.. S vyčerpaním sacharidov stratíte telesnú vodu. Potom sa hmotnosť zastaví. Spomaľujete váš metabolizmus a stále viac a častejšie.
Po konzumácii akéhokoľvek druhu sacharidov nastupuje proces trávenia, absorpcia a následná premena na glukózu
Časť glukózy sa uchováva ako glykogén priamo v pečeni a zvyšok prechádza do krvi. Existuje aj možnosť, že sacharidy budú prevedené na tuky (proces sa nazýva lipogenéza)
Čiže sacharidy nevedú k priberaniu okamžitou premenou na tuk, ale nadmerné množstvo sacharidov môže viesť k priberaniu, pretože nadbytok energie vo forme tuku ,naruší normálnu dennú oxidáciu tukov čiže skonzumované tuky, môžu byť jednoduchšie uložené ako telesný tuk.
Nežiaduci účinok JO-JO ,efekt .
Z dlhodobého hľadiska je tento štýl neudržateľný. Vedie ku sklonom k prejedaniu a môže viesť aj k záchvatovým stavom, kedy len kúsok niečoho „zakázaného“ zjeme ,rozbehne lavínu prejedania sa .
Ak zoberiete niečo telu, bude to chcieť dostať späť  (a bude aj kopať )!

Takže bez ohľadu na to, či nahrádzate stratu kalórií s tukom alebo rastúcim množstvom bielkovín, ešte stále niečo bude chýbať. V tomto prípade sú to uhľohydráty. Ak telo trpí dlhší čas, uľahčí to ukladanie do tukových zásob ihneď, keď si prvýkrát doprajete. Váš cieľ by preto nemal byť čo najrýchlejšie schudnúť, ale najefektívnejším spôsobom schudnúť a bohužiaľ žiadne drastické metódy vám v tom nepomôžu. Preto pôst  len s vodou je v prvom rade očistný proces (Detoxikácia ) a až potom sa môžeme tešiť z úbytku hmotnosti ….
To že v tukových bunkách sa uskladňujú toxíny je dokázané a keď sa pohybujeme a pijeme len čistú vodu tuk sa použije ako palivo ( ako jedlo) metabolizuje a uvoľňujú sa skryté toxíny .
Našou úlohou je ich čo najskôr dostať z tela von.!!!! Hýbeme sa -kráčame , potíme sa ,cvičíme intenzívne a krátko , pijeme 3l demineralizovanej vody , myslíme a vzdelávame sa ,vnímame náš duchovný život- meditujeme v tichu a samote ,oddychujeme ,cikáme ,dýchame ,niekedy kakáme, čistíme si hrubé črevo.

A preto všetko sme tu, spolu ,… ďalej od domova.!