Pôst ako prečistenie tela a duše. Nie ako spôsob chudnutia!

Pôst ako spôsob chudnutia?..

Pôst ako prečistenie tela duše .
Odľahčíte si telo aj myseľ a posilníte zdravie a ducha!
Pôst má síce pôvod podľa našich kresťanských tradícií, ale je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú prečistiť organizmus a psychicky sa upokojiť.
Telo a duša majú byť v rovnováhe .
Aký je rozdiel pôst a diéta?
Základným Rozdielom medzi pôstom a diétou je ,že pri diéte konzumujeme určitý druh jedál v obmedzenom množstve, ale pri pôste neprijímate žiadnu pevnú ani tekutú stravu a pijete len vodu- najlepšie destilovanú. Ak pijete šťavy ,mix. ovocie a podobne, už to nie je pôst.
Pri pôste dochádza k spomaleniu až zastaveniu činnosti žalúdka .
Pôst trvá 1- 3 dni až po týždeň a viac… Dlhodobejšie pôsty na liečenie sú viac než 42 dňové .
Prečistenie pôstom je veľmi dobré na zmenu! Hlavne duchovnú, alebo len tak poupratovať naše telíčko a trocha aj schudnúť .
Naše telo je ako zvieratko ,je nevedomé ale máme ho radi . Slúži nám ako vozítko ,ako chrám duše.
Je dobre mu dať šancu občas sa prečistiť . Najlepší čas je práve teraz v kresťanskom pôste . Ak zastavíme trávenie pôstom ,cítime sa viac v láske ,vnímame viac  BOHA a sním nám to ide veľmi ľahko.
Dôverujte Bohu a pôst vám pomôže. Vnútorný lekár sa prebudí a v láske nás poopravuje, uzdravý. Tak ako sme stvorený .Náš program je byť zdravý! Len to zvieratko (naše telo ) treba občas prepláchnuť vodou a odstrániť nečistoty, ktoré sa ináč s tela nemôžu dostať. A tak nám otravujú život a spôsobujú choroby,únavu a nepohodu.
Tak poďme na to :
Z láskou a vašou dobrovoľnou myšlienkou vyčistiť nánosy z nášho zvieratka(tela).
Posilniť ducha, precítiť božiu lásku, byť vedomým! Prajem Vám pekné pôste dni z Bohom v Láske a  tichu,aby ste mohli viac naslúchať a preciťovať čo nám on ponúka .

Milan Džugan

Pridaj komentár