Detoxikácia proces.

Detoxikácia je mocný očistný proces, v ktorom telo trávi samo seba. Pri správne zvolenej ( očiste ) PVS sa v mysli spustia receptory upratovania.
PVS –skratka na prepnutie na vnútorné spaľovanie.

Detoxikácia – PVS je skúška našej vôle.

Ukáže nám, ako dokážeme zvládať naše pudy, schopnosti a nakoľko sme v sebe silní, odhodlaní pre očistu tela i mysle. Detoxikácia – PVS je očista mysle i tela. Predstavuje jeden z najvyšších princípov samo očistnej regenerácie, akú môžeme pre seba urobiť. Ukazuje smer spojenia so sebou samým. Umožňuje nám pozrieť sa do očí našej temnote a premeniť ju na potrebné. Tento proces teda nie je len jednoduchým nejedením ako si mnohí myslia. Umenie hladovať je umenie spoznávať seba.

Čo sa deje počas PVS (hladovky)?

 • Aktívne sa zapája celý imunitný systém od okamihu, keď vyšlete signál – Hladujem a robím tak z dobrej vôle očistiť sa a prijať seba samého taký aký som. Hladujem, pretože chcem. Hladujem dobrovoľne. Dobrovoľne sa na čas vzdávam jedla z vonku. Hladujem a som šťastný. Ja vlastne nehladujem, len som prepnutý na vnútornú chladničku na zásoby tuku.
 • Ak by ste hladovali proti svojej vôli, alebo neboli s týmto rozhodnutím plne stotožnení, celý proces by prebiehal pomaly, alebo by neprebehol vôbec. Škodilo by nám to ako podvýživa, živorenie.
 • Telo trávi seba. Teda všetky tukové, rakovinové, choré a napadnuté, poškodené bunky telo vypratáva von. Robí si poriadok. Chorobné procesy sa zastavujú a začína liečenie. Pokožka otvára póry a vzniká silnejší zápach potu. Rozjasňuje sa zrak, zlepšuje sluch. Nastáva vyplavovanie negatívnych programov v našom podvedomí. Telu i duši môžeme pomôcť podpornými činnosťami o ktorých si povieme ďalej.
 • Akékoľvek poškodené a choré bunky sa (záleží podľa času hladovky, sily vašej vôle a podporných procesov) odstraňujú pľúcami, kožou, stolicou, močom. Vytvára sa silný biely povlak na jazyku. Začína zapáchať z úst a je možný aj výtok z uší a očí…
 • Platí zásada: čím viac je telo zanesené, tým potrebuje dlhší čas na očistu. Pri jednodňovej hladovke sa stihnú odstrániť tukové a choré bunky. Čiastočne vyčistiť krv, no hlbšie zasadené ochorenia sa nevyčistia. Ale môžu sa oslabiť. Telo postupuje od najľahšieho čistenia k zložitejším.
 • Zmena psychických stavov. Prvé hodiny hladovky sú väčšinou v poriadku, pokým sa neohlási prvý hlad. Telo si pýta jesť a pudy sebazáchovy sa ozývajú. Nevenujte mu pozornosť a snažte sa byť sami. Veľkí mudrci a učitelia ľudstva hladovali osamote v lese, na púšti, na hore. Pokiaľ nemáte možnosť byť sami, rozptýľte sa. Zamestnajte sa hocakou činnosťou. Hlad prejde a vy preskočíte veľkú prekážku. Nebojte sa, že nebudete vládať, či spadnete od hladu z nôh. Naša spoločnosť je prekŕmená a presýtená všetkým tak, že si dnes veľa ľudí nevie ani predstaviť byť jeden, dva dni bez jedla. Myslia si, že to nezvládnu. Už ste sa rozptýlili a vykonávate nejakú činnosť. Jedlo nech je posledné na čo myslíte a urobte si veci, ktoré ste predtým nestihli. Budete sa cítiť ľahší a sviežejší, pretože sa vám odľahčí tráviaci trakt a zrazu máte viac energie. Prečo viac energie, keď nejete? Nemá to byť naopak? Vysvetlím neskôr.


Živíme sa jedlom,
ktoré má hrubú a jemnú energiu. Jedlo je energia. Hrubá je sústo v našich ústach a jemná je energia, týmto sústom nasiaknutá a získaná. Potraviny so silnejšou energiou a nízkym glykemickým indexom ako obilniny, strukoviny, prírodná ryža natural, celozrnné pečivo, morské riasy, melasa, med obsahujú viac energie. Oproti čistému bielemu cukru, bielym rožkom, chlebu, normálnej bielej ryži, mlieku – tie majú menej energie. Mäso je iná parketa a tiež obsahuje veľa energie, no pred a po hladovke na neho radšej zabudnime.

Prečo máme viac energie keď hladujeme? Samozrejme myslím počas hladovania, neznamená to, že na to, aby sme mali veľa energie budeme hladovať do konca života. Energia z potravy sa potrebuje telom využiť. Na tráviace procesy a pochody, sekréciu, resorpciu, je potrebná energia. Aby sa vylúčili tráviace šťavy, všetko sa premiešalo a vstrebalo tam, kde má. Telo na tieto pochody používa energiu z potravy a ak jej má málo, tak i z tukových buniek a tukových zásob glykogénu v pečeni. Tiež energiu zo svalov. Keď sa najeme, je nám väčšinou aj teplo, pretože potrava obsahuje i tepelnú energiu. Na spracovanie jedla (je veľký rozdiel akého jedla a v akej kombinácii) teda telo potrebuje energiu. Ak mu jedlo odoberieme, energia v tele zostane. Nebude síce z jedla, ale z organizmu samotného. Energia predtým spotrebovaná na trávenie potravy sa presunie k inému pôsobeniu. Na odstránenie chorých a mŕtvych buniek, vyčistenie, odľahčenie organizmu. Tráviaci systém sa zastaví a oddychuje. Pohyby čriev ustanú. Celé telo sa dostane do fázy pokoja. Ale naopak – imunitný systém sa naštartuje.

Tak čo, skúsite si prísť vyčistiť telo aspoň na týždeň či dva?

A ešte na záver: 

Destilovaná voda je čisté H2O, neobsahuje:

 • baktérie a mikroorganizmy vrátane vírusov,
 • rozpustné anorganické soli, napríklad fluoridy, zlúčeniny sodíku a dusičnany,
 • organické chemikálie, napríklad pesticídy, polychlórované bifenyly látky skupiny THM,
 • rádionuklidy,
 • ťažké kovy ako olovo, ortuť, arzén, kadmium a tak ďalej,
 • rozpustné minerály ako vápnik, fosforečnany, horčík a tak ďalej.

Destilovaná voda je sterilná a neobsahuje žiadne minerály či organický život a z tohto dôvodu je vysoko nestabilná a teda viaže na seba akýkoľvek anorganický materiál, s ktorým sa dostane do styku. Táto vlastnosť destilovanej vody spôsobuje schopnosť vysávať anorganické minerály z tela. Destilovaná voda však nedokáže pôsobiť na organicky viazané minerály v kostiach a bunkách. Akonáhle sa vylúhované anorganické minerály zmiešajú s obsahom v  žalúdku je táto vlastnosť destilovanej vody okamžite neutralizovaná.

Milan Džugan